Pedofilinin Politik ve Kültürel Temelleri

Bu toplumda insanların birbirine olan güvenini ve inancını yıkan güç, küresel sermayenin kültürel bombardımanıdır. Batı kapitalizminden, siyasi partilere ve cemaatlere uzayan bir kadrajda hepsinin ortak başarısının sırrı, bu toplumun sosyal bağlarını kesmek ve yabancılaştırmaktır. Bir ideolojik aygıt olarak medya ve eğitim kurumları bu alanda başarılı oldular.

Bir zamanlar İstanbul podyumları Paris’le yarışırdı biliyorsunuz, her gün defileler, her ay yapılan güzellik yarışmaları, boyalı basında boy boy manken resimleriyle ne mesut günler yaşamıştı burjuvazimiz. Muhafazakârlaşma mankenlere de tesettür giydirdi. Televole programlarının yerini Cübbeli Ahmet şovu aldı. Bugün her 7 saniyede bir kız çocuğu gelin olurken sübyancı medyamız nedense bunlardan bahsetmiyor. Alçaklıklar Ortaçağa gidişi hızlandırıyor, Ortaçağ karanlığı alçaklığı besliyor.

Emperyal olmaya çalışan bir toplumdan fazlası beklenemez. Sömürgelerinde çocuk işçilerin ürettiklerinden nemalanan krallıklara özenen halkımız, zaman zaman Uzakdoğu Asya’da çocuk seviciliği yapan emperyallere kızıyormuş görünse de, iç dünyalarında onlara gıpta ettikleri kaçınılmaz. Kaldı ki Osmanlı’ya dönüş hayalleri olanlar ne bekleyebiliz ki? Kardeşini çocuk yaşta öldürten, kendi çocuklarını boğdurtan, halkının küçük kızlarını haremlerine katmayı övünç sayan bir gelenek değil mi Osmanlı? Hele hareme “tazecik devşirmeleri” savaş ganimeti olarak almalarını devlet büyüklüğünün şânından sayan başkaları mı? İnsani değerlerden nasibini almak yerine ilkel güç gösterilerine her yaşta ve statüde başvuran başka bir toplumun fertleri mi?

IŞİD’in ve Taliban’ın yaptıkları karşısında şaşkına dönermiş gibi olanlar, hiç mi Anadolu kırsalına gitmediler? Hala Doğu’dan çocuk gelin getiren o kadar çok Batı’lı erkek çevremizde varken ve biz onlara adam demeye devam ederken! Halbuki çocuk gelecektir. Bireyin de, toplumunda devamının tek dayanağıdır. Emektir, türlü zorluklarla hayata getirilen ve büyütülen; sağlıklı zihinler yetiştirmek için çabalanan.

Bir de emperyal olamayan, ama sistemden geçinenler mevcut. Bunlar üstelik başımıza düşünür kesildiler günümüzde. Her konuda bir fikirleri mevcut. Yaşamları için sağladıkları lüksün esiri olanlar. Kendi gerçekleriyle yüzleşmekten kaçınanlar. Onların yiğit anaların yetiştirdiği çocukların katledilmeleriyle ilgili hiç bir fikri olamaz tabii ki.. Yine de konuşurlar. Kendilerini ve kızlarını şeytan ve bir utanç abidesi sayanlar. İnsan-ı kamili reddedenler, bunlar bu toplumun büyüyemeyecek her zaman ham kalacak çocuklarını da yetiştirirler.

 

Hüseyin Kaplan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir